فروشگاه تجهیزات پزشکی بیمارستانی زیبایی

در تماس باشیم
02188980794
09128296091
همه روزه از 8 صبح تا 11 شب
(حتی ایام تعطیل)

الکتروکاردیوگرام / دستگاه نوار قلب

الکتروکاردیوگرام / دستگاه نوار قلب

EKG برای الکتروکاردیوگرام کوتاه است و هم ECG و هم ECG به عنوان اختصاراتی برای کلمه الکتروکاردیوگرام (که از الکترو یونانی برای الکتریکی،کاردیو برای قلب و گراف یا نمودار برای نوشتن استنتاج شدند) و کلمه المانی الکتروکاردیوگرام نامیده می شوند. دستگاه EKG ضربان های الکتریکی قلب را به منظور تشخیص ضبط و تفسیر می کند. ان یک نوع درمان برای بیماری های قلبی نیست، اما می تواند به پزشکان کمک کند تا با توجه به قلب و فعالیت های آن، درمان مناسب را برای یک بیماری قلبی خاص تشخیص و تعیین کند.

همه چیز درباره الکتروکاردیوگرام

یک EKG ضربان های الکتریکی خود قلب را برای ایجاد یک الکتروکاردیوگرام ثبت می کند،یک تفسیری که به پزشکان کمک می کند تا بیشتر در مورد قلب یاد بگیرند.این روش خودش الکتروکاردیوگرام نامیده می شود.از انجا که دستگاه به راحتی از الکتریسیته طبیعی قلب برای ثبت داده ها استفاده می کند، این روش کاملا غیرقابل نفوذ است.دستگاه و روش هر دو نسبتا ساده هستند،اما در زمینه قلب و عروق تاثیر زیادی دارند.

الکتروکاردیوگرام موارد زیر را انجام می دهد:

0میزان و نظم ضربان قلب را تعیین می کند.

0اندازه و میزان محفظه ها را اندازه گیری می کند.

0بیمار و بافت اسیب دیده و یا سایر بی نظمی های فیزیکی را ارزیابی می کند.

0هر گونه ترمیم جراحی ،ضربان ساز و یا تاثیرات داروهای استفاده شده برای درمان بیماری های قلبی موجود را کنترل می کند.

EKG توانایی قلب را برای پمپاژ خون اندازه گیری نمی کند.

EKG معمولا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه انجام نمی شود بلکه تنها برای تشخیص یا رد وجود بیماری ها،اختلالات و سایر بی نظمی ها استفاده می شود.. با این حال، ماشین آلات EKG اغلب در کلینیک های عمل عمومی و علاوه بر دیدن استفاده منظم در آمبولانس، در اتاق های اورژانس، بیمارستان ها و مراکز قلب و عروق هم استفاده می شود.

کد: 50012346

زمان انتشار: سه شنبه 14 شهریور 1396 04:09 ب.ظ

تعداد نمایش: 53

فروشگاه تجهیزات پزشکی | رگ یاب لیزری رگیاب